Zhorzhinjo: Italia i beson Skamakës, ndeshjet në grupin tonë do të jenë një shfaqje për të gjithë tifozët

11 Qershor 2024, 15:39 / SPORT ALFA PRESS

Zhorzhinjo: Italia i beson Skamakës, ndeshjet në grupin tonë do

Mesfushori i Italisë, Zhorzhinjo foli për faqen zyrtare të UEFA-s në prag të Europianit, ku skuadra e Spaletit do të përballet në grup me Shqipërinë, Spanjën dhe Kroacinë.

Është një grup i vështirë me ekipe të mëdha. Është një grup që do të na mbajë të zënë, por ne do të luajmë fort sepse edhe ne jemi një ekip i madh. Mendoj se do të jetë një shfaqje e shkëlqyer për ata që e duan futbollin. Unë mendoj se mund t’i besojmë Skamakës, ai mund të na japë shumë. Ai ka cilësi dhe potencial për të na ndihmuar. Ne presim shumë nga ai, si dhe nga të tjerët, ai duhet të japë më të mirën dhe të vihet në dispozicion të ekipit sepse në fund rëndësi ka grupi dhe ekipi”, deklaroi Zhorzhinjo.