Zyrtare, Sergio Ramos largohet nga Paris Saint-Germain

2 Qershor 2023, 23:20 / SPORT ALFA PRESS

Zyrtare, Sergio Ramos largohet nga Paris Saint-Germain

Paris Saint-Germain njoftoi këtë të premte largimin e Sergio Ramosit, qendërmbrojtësit spanjoll, të cilit i përfundon kontrata me skuadrën franceze në fund të këtij sezoni.

Pas dy sezonesh në Paris, mbrojtësi 37-vjeçar do të marrë një tjetër drejtim në karrierën e tij dhe interesimi i klubeve në Arabinë Saudite është evident.

Sergio Ramos mbërriti në Paris në korrik 2021, me kosto zero, pasi i dha fund një periudhe 16-vjeçare te Real Madridi. Në Paris, ai u aktivizua në 57 ndeshje, në të cilat shënoi pesë gola dhe fitoi dy kampionate dhe një Superkupë.

“Veshja e kësaj fanelle për dy sezone ishte një përvojë përrallore. E vlerësoj gjithë mbështetjen që më dhanë”, tha lojtari me përvojë në momentin e lamtumirës./ SuperSport

 

ide