“Arrestimi i paligjshëm”, gjykata e Lezhës kundër policisë, liron vëllanë e deputetit të PS

13 Prill 2024, 12:22 / AKTUALITET ALFA PRESS

“Arrestimi i paligjshëm”, gjykata e Lezhës kundër
Ndalimi i vëllait të deputetit të Partisë Socialiste Eduard Ndreca nga policia, Armando Ndreca ishte i paligjshëm.

Në këtë konkluzion ka dalë gjykata e Lezhës, e cila vendosi masën e sigurisë ‘detyrim paraqitje’, kërkese që u bë në seancë dhe nga prokuroria Irena Sufi.

Për Armando Ndrecën nuk ka prova që është përfshi në këtë veprimtari kriminale, ndërsa për dy personat e tjerë që u gjetën në stan u vendos masa arrest në burg.

 

Po ndodh...