Dy zyrtaret e MSH në pranga për korrupsion nga SPAK, dyshim abuzim me vlerë…

2 Qershor 2023, 20:26 / AKTUALITET ALFA PRESS

Dy zyrtaret e MSH në pranga për korrupsion nga SPAK, dyshim abuzim me

Sekretarja e Përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë, së bashku me një punonjëse të kësaj ministrie janë arrestuar ditën e sotme me urdhër të SPAK nën akuzën e korrupsionit.

Dhe bëhet fjalë për Joana Duron dhe Laureta Shetën , të cilat janë monitoruar prej kohësh nga Prokuroria e Posaçme.

Ato akuzohen se kanë shpërdoruar detyrën përmes korrupsionit me 4 milionë lekë.

Po ashtu ka dyshime se dy të arrestuarat kanë abuzuar me një tender me vlerë 2 milionë euro, gjë që nuk është verifikuar ende nga SPAK.

 

Po ndodh...