E moshuara tenton t'i japë fund jetës duke u hedhur nga ura në lumin Vjosë, të rinjtë vrapojnë për ta shpëtuar

26 Maj 2023, 15:57 / AKTUALITET ALFA PRESS

E moshuara tenton t'i japë fund jetës duke u hedhur nga ura

Një grua 70-vjeçare ka tentuar t'i japë fund jetës duke u hedhur nga ura në lumin Vjosë në hyrje të qytetit të Përmetit. Disa të rinj të gjendur rastësisht aty, janë hedhur gjithashtu në ujë për ta shpëtuar.

Ata kanë arritur ta nxjerrin nga lumi dhe e moshuara është dërguar në spital. Nuk dihet ende gjendja e saj shëndetësore.

Po ndodh...