Lojërat e fatit/ Ushtronin në mënyrë të paligjshëm aktivitetin, në pranga 3 persona

25 Shtator 2022, 14:11 / AKTUALITET ALFA PRESS

Lojërat e fatit/ Ushtronin në mënyrë të paligjshëm

Goditen pesë raste të ushtrimit të paligjshëm të lojërave të fatit në kryeqytet. Policia e Tiranës njofton se në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, kanë organizuar kontrolle në lokale dhe ambiente të ndryshme, të cilat mund të vihen në dispozicion për organizimin e lotarive të palejuara.

Në përfundim të veprimeve hetimore u arrestuan në flagrancë:

– D. K., 43 vjeç, pronar i një lokali në rrugën “Tre Dëshmorët”;
– K. V., 20 vjeç, pronar i një lokali në rrugën “Besim Alla”;
-M. Gj., 32 vjeç, pronar i një lokali në rrugën “Muhamet Gjollesha”.
Gjithashtu, u proceduan penalisht E. K., 28 vjeç, dhe Xh. K., 22 vjeç.

 

Po ndodh...