Arrestohet 32- vjeçari në Durrës, kontrolli “blic” e kapi në flagrancë me drogë dhe armë

25 Shtator 2022, 13:33 / AKTUALITET ALFA PRESS

Arrestohet 32- vjeçari në Durrës, kontrolli “blic”

Bie në prangat e policisë një 32 vjeçar nga Durrësi, i cili pas një kontrolli blic iu gjetën drogë, një shkop bejsbolli dhe një thikë.

Njoftimi i policisë:

"Shërbimet e Policisë Durrës, në vijim të kontrolleve “blic” të realizuara në të gjithë territorin e qarkut, bazuar dhe në detyrat e përcaktuara në planin operacional të koduar “Terreni”, kapën dhe arrestuan në flagrancë shtetasin:

-E. A., 32 vjeç, banues në Durrës, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin e tij, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale, dhjetëra doza me lëndë të dyshuar narkotike kanabis, një shkop bejsbolli dhe një mjet prerës (thikë)”, njofton policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës, për veprime të mëtejshme procedurale".

 

Po ndodh...