Vrasja e 43-vjeçarit shqiptar në Itali, në pranga edhe një grua

25 Shtator 2022, 09:51 / AKTUALITET ALFA PRESS

Vrasja e 43-vjeçarit shqiptar në Itali, në pranga edhe një

Pas arrestimit të një 30-vjeçari me banim në Mathi, me dyshimin se ishte i përfshirë në vrasjen e kontraktorit shqiptar Fatmir Ara, 43-vjeç, Policia Italiane vë në pranga edhe një grua 44-vjeçare.

43-vjeçari shqiptar u gjet i vdekur më 4 shtator në fshatin San Carlo, Canavese pranë Torinos.

Sipas medieve italiane të dy të arrestuarit akuzohen për bashkëpunim në vrasje me paramendim.

Fatmir Ara u gjet i lidhur në një pemë dhe sipas autoriteteve fillimisht u masakrua me thikë para se të ekzekutohej me të paktën 3 plumba pistolete, edhe pse dyshohet se janë përdorur dy armë zjarri nga autorët.

Fatmir Ara në zonë njihej nga të gjithë si “Miri”.

Përveç përfshirjes së tij në trafikun e drogës , Ara, disa  vite më parë (2018) ishte arrestuar dhe i dënuar me tri vite burg.

 

Po ndodh...