Shpërthimi me lëndë plasëse në biznesin në Durrës, ja çfarë dyshohet! Shoqërohen nga policia 3 persona

3 Prill 2024, 09:57 / AKTUALITET ALFA PRESS

Shpërthimi me lëndë plasëse në biznesin në

Policia ka shoqërua 3 persona pas shpërthimit me lëndë plasëse në mobilierinë në Durrës.

Dyshohet se shkak i vendosjes së lëndës plasëse artizanale janë konfliktet e pronësisë.

Pronari i biznesit ka deklaruar se ka një konflikt për një tokë. Ngjarja ka ndodhur në orën 04:00 të mëngjesit të sotëm (3 mars). Nga shpërthimi është thyer vetrata e mobilierisë ndërsa xhamat shihen të shpërndarë në tokë.

Shpërthimi ka qenë i fortë dhe është dëgjuar edhe nga banorë të zonës.

 

ide