EMRI/ VIDEO/ Kush është 38-vjeçari që u kap me pistoletë në makinë

3 Prill 2024, 09:51 / AKTUALITET ALFA PRESS

EMRI/ VIDEO/ Kush është 38-vjeçari që u kap me

Një 38-vjeçar është arrestuar nga forcat “Shqiponja” në Tiranë, pasi iu gjet një armë zjarri në automjet.

Fation Tulja u lokalizua në rrugën “Frang Bardhi” në kryeqytet dhe gjatë kontrollit në çantën e tij të dorës u gjet një pistoletë me krehër me municion luftarak, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

“Si rezultat i këtij operacioni u arrestua në flagrancë shtetasi F. T., 38 vjeç, banues në Tiranë.

Gjatë operacionit, në rrugën “Frang Bardhi”, shërbimet e Forcës së Posaçme “Shqiponja” kanë lokalizuar dhe ndaluar automjetin me drejtues shtetasin F. T. dhe gjatë kontrollit në çantën e tij të dorës, kanë gjetur një armë zjarri pistoletë me krehër me municion luftarak, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale”, raportuan uniformat blu.

 

Po ndodh...