Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

11 Dhjetor 2023, 07:31 / EKONOMI&SOCIALE ALFA PRESS

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë
Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do blihet me 93.9 lekë dhe do shitet me 95.2 lekë.

Euro sot në tregun shqiptar të këmbimit valutor do blihet me 101.2 lekë dhe do shitet me 102.4 lekë.

Ndërkohë franga zvicerane do blihet me 106.5 lekë dhe do shitet me 108 lekë.

Ndërsa paundi britanik do blihet me 117.7 lekë dhe do shitet me 119 lekë.

Po ndodh...