Papa Françesku i dëshpëruar, shpërthen në lot teksa lutet për Ukrainën

8 Dhjetor 2022, 19:48 / KOSOVA & BOTA ALFA PRESS

Papa Françesku i dëshpëruar, shpërthen në lot teksa

Papa Françesku shpërtheu në lot të enjten teksa përmendi vuajtjet e ukrainasve gjatë një lutjeje tradicionale në shkallët spanjolle të Romës.

 Zëri i papës filloi të dridhej teksa përmendi ukrainasit dhe iu desh të ndalonte, pa mundur të fliste, për rreth 30 sekonda ndërsa koka i dridhej. 

Kur e rifilloi namazin, zëri i tij ishte i pabarabartë.

 

 

Po ndodh...