‘7 mln euro për ekonominë’/ Këlliçi në Petrelë: Në 14 maj i japim fund distancës që ka vendosur bashkia

1 Prill 2023, 19:42 / POLITIKË ALFA PRESS

‘7 mln euro për ekonominë’/ Këlliçi në

Kandidati i Partisë Demokratike i dalë nga procesi i primareve në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi ka zhvilluar një takim me banorët e Petrelës.

Në postimin e tij në Facebook, Këlliçi thekson se banorët e Petrelës duan t’i japin fund distancës që ka vendosur bashkia me këtë njësi, duke e lënë jashtë vemendjes.


‘Projekti im parashikon ndihmë për çdo banor që merret me bujqësi dhe blegtori. 7 mln euro në vit, për të nxitur ekonominë e tyre’, shkruan Këlliçi.

Postimi i plotë:

Në Petrelë duan t’i japin fund distancës që ka vendosur Bashkia me këtë njësi, duke e lënë jashtë vemendjes.

Projekti im parashikon ndihmë për çdo banor që merret me bujqësi dhe blegtori. 7 mln euro në vit, për të nxitur ekonominë e tyre.

Në çdo takim, konstatoj se qytetarët kanë nevojë për ndryshim. Ndryshim që e kanë në duart e tyre, me 14 Maj.

#BashkëFitojmë #TiranaNëDuartETua #BelindKëlliçi

 

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128