Debati/ Flamur Noka tregon kontrollin mbi bandat kur ishte ministër: Nuk doja vetë t'u jepja urdhër, se fitoja për 24 orë

17 Mars 2023, 11:08 / POLITIKË ALFA PRESS

Debati/ Flamur Noka tregon kontrollin mbi bandat kur ishte ministër: Nuk

Deputeti demokrat, Flamur Noka ka debatuar me gazetarin Arian Çani në lidhje me zgjedhjet lokale që do të mbahen më 14 maj.

I ftuar në një emision, Noka tha se Edi Rama blen vota, teksa Çani e cilësoi këtë një aftësi të kryeministrit. Noka u shpreh se po të donte mund t’i kontrollonte bandat në 2013 kur ishte ministër i Brendshëm për të fituar zgjedhjet, por nuk e bëri diçka të tillë.

Flamur Noka: Ai paguan gjithçka, ai paguan ambasadorë, ai paguan McGonigal. Edi Rama është vetëm fasadë.

Arian Çani: Prandaj pëlqehet, këtë jam duke thënë.

Flamur Noka: Pas 2013, kurrë nuk ka qëndruar asnjë ditë me votë. Gjithmonë me votë të  blerë dhe të manipuluar.

Arian Çani: Kjo është aftësi.

Flamur Noka: Në 2013, sikur të donte Sali Berisha, ata kriminelët që luftuan Ramën për ta sjellë në pushtet, i kontrolloja vetë po të doja, isha ministër i Brendshëm.

Çani: Njerëzit kanë nevojë për një njeri të fortë.

Noka: Në një vend ku perandoria Osmane ka futur kulturën e mercenarizmit, gjejnë mercenarë.

Çani: Me gjithë këto mëkate që thoni ju, Ramsi numëron sërish 800 mijë vota.

Noka: Të blera. Fakti që Ramsi bëri gjithçka të përjashtojë opozitën nga zgjedhjet, tregon se ai e di shumë mirë situatën.

Çani: Unë mund të vazhdojë t’i bie fyllit me një vrimë përderisa vrima është bosh dhe nuk është mbushur.

 

 

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128