Gazment Bardhi zbulon gënjeshtrën e Sali Berishës

26 Maj 2023, 13:17 / POLITIKË ALFA PRESS

Gazment Bardhi zbulon gënjeshtrën e Sali Berishës

I ftuar në emisionin TPZ Gaz Bardhi komentoi deklaratën e Sali Berishës, i cili tha se 103 mijë votat e marra nga Partia Demokratike ishin votat e tij dhe jo të PD zyrtare.

Kjo deklaratë tha Bardhi nuk mund të jetë e vërtetë sepse Sali Berisha gjatë fushatës bëri thirrje që mos të votonin siglën e PD, por të votonin vetëm koalicionin ‘’Bashkë Fitojmë’’.

Kujtojmë që në zgjedhjet lokale të 14 majit PD mori rreth 103 mijë vota, kurse  koalicioni ‘’Bashkë Fitojmë” mori rreth 240 mijë vota ku bënin pjesë mbështetës të Berishës dhe Ilir Metajt.

 

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128