"Legalizimi i parave të emigrantëve, urdhër nga bota e krimit", Meta thirrje Ramës: Tërhiqu!

30 Shtator 2022, 12:11 / POLITIKË ALFA PRESS

"Legalizimi i parave të emigrantëve, urdhër nga bota e

Amnistia fiskale për të legalizuar paratë e emigrantëve sipas Kryetarit të Partisë së Lirisë, Ilir Meta është një projektligj i urdhëruar nga bota e krimit. Meta i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama që të tërhiqet nga ky projektligj.

Mos të provokojë më dhe mos të dëmtojë, vonojë dhe minojë më tej procesin e integrimit Europian të Shqipërisë, Pra për t’i tërhequr menjëherë nga ligji për amnistinë. Me urdhër të qartë është bërë për të përfituar nga bota e krimi, që të pushton ekonominë vendase apo tregun financiar për të kriminalizuar ekonominë, shoqërinë dhe institucionet tona"- tha Meta.

 

Po ndodh...