“Qëllimi i Berishës s’është rrëzimi i Ramës”, Mërtiri: Protestat bëhen kundër SPAK dhe vetë opozitës

26 Shkurt 2024, 20:49 / POLITIKË ALFA PRESS

“Qëllimi i Berishës s’është rrëzimi i
Analisti Ergys Mërtiri i ftuar në “Real Story” në ABC News, foli për situatën politike në Partinë Demokratike dhe mitingun e ish-kryeministrit Sali Berisha për vulën e PD-së.

Ai u shpreh se protestat që nuk vënë në siklet kryeministrin Edi Rama, lodhin mbështetësit, ndërsa shtoi se qëllimi i Berishës nuk është rrëzimi i Ramës, pasi e di që nuk e bën dot.

Më tej ai tha se Berisha organizon protesta kundër SPAK dhe vetë opozitës.

Këto lloj protestash nuk i bëjnë asgjë Ramës. Thjesht lodh ndjekësit e tu dhe krijon rritje të mosbesimit. Kjo ndodhi me Bashën. Protestat bëhen kundër SPAK dhe vetë opozitës. Qëllimi i Berishës nuk është rrëzimi i Ramës, se e di që nuk e bën dot. Fjalimi i sotshëm i Berishës nga ballkoni ishte kryekëput për SPAK. Ajo protestë ishte për të prodhuar alibinë që SPAK po dënon liderin e opozitës.”, tha ai.

 

Po ndodh...

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128