Barazim në “Signal Iduna Park” ndaj Dortmund, Leverkusen ruan pathyeshmërinë

21 Prill 2024, 20:23 / SPORT ALFA PRESS

Barazim në “Signal Iduna Park” ndaj Dortmund, Leverkusen ruan
Dortmund dhe Leverkusen nuk kanë shkuar më shumë se një barazim 1-1 në “Signal Iduna Park”, në ndeshjen e vlefshme për Bundesligën. Për të parë golin e parë të takimit u desh të vinte minuta e 81-të, kur Fullkrug dërgoi sferën pas shpinës së portierit Hradecky.

Kampionët e ri të Gjermanisë ia dolën të marrin një pikë nga ky takim, pas golit të Stanisic në fund, duke mbetur kështu të pamposhtur në Bundesligë.

Me këtë rezultat, verdhezinjtë e Terzic janë në vendin e pestë dhe synojnë një vend që të dërgon në Champions.

 

Po ndodh...

ide