Goditja e Carës/ Komisioni i disiplinës dënon Kuksin,100 mijë lekë gjobë dhe katër ndeshje pa tifozë

23 Shtator 2022, 12:09 / SPORT ALFA PRESS

Goditja e Carës/  Komisioni i disiplinës dënon Kuksin,100

Kukësi është dënuar me një gjobë prej 100 mijë lekësh dhe me katër ndeshje pa tifozë, pas goditjes së lojtarit të Partizanit në ndeshjen e fundit, Tedi Cara, me këtë të fundit që përfundoi me 3 të çara në fytyrë.

Masa u mor menjëherë nga komisioni i disiplinës, po ashtu masa u morën edhe për Partizanin për mos respektim të Rregullores së Veprimtarisë Futbollistike, duke mos vendosur stemën e Kategorisë Superiore Abissnet, në mëngën e djathtë të fanellës së lojës dënohet me gjobë në masën 50.000 lekë.

Teuta për mos respektim të Rregullores së Veprimtarisë Futbollistike, duke mos vendosur stemën e Kategorisë Superiore Abissnet, në mëngën e djathtë të fanellës së lojës dënohet me gjobë në masën 50.000 lekë.

 

Po ndodh...