Kush janë futbollistët që vlejnë mbi 100 milionë euro, 3 të parët me shifra të barabarta

31 Mars 2024, 09:47 / SPORT ALFA PRESS

Kush janë futbollistët që vlejnë mbi 100 milionë euro,

Vlerat e futbollistëve ndryshojnë nga muaji në muaj, me specialistët që bazohen në të dhëna të ndryshme. Transfermarkt.it ka bërë renditjen e futbollistëve me vlerën më të lartë në merkato dhe surprizat nuk mungojnë.

RENDITJA

 20 – Julian Alvarez (Macester Siti) – Vlera në merkato: 90 milionë euro

19 – Aurelien Tcouameni (Real Madrid) – Vlera në merkato: 90 milionë euro

18 – Eduardo Kamavinga (Real Madrid) – Vlera në merkato: 90 milionë euro

17 – Gavi (Barcelona) – Vlera në merkato: 90 milionë euro

16 – Martin Odegard (Arsenal) – Vlera në merkato: 95 milionë euro

15 – Federiko Valverde (Real Madrid) – Vlera në merkato: 100 milionë euro

14 – Rodrigo (Real Madrid) – Vlera në merkato: 100 milionë euro

13 – Herri Kejn (Bajern Mynih) – Vlera në merkato: 110 milionë euro

12 – Rodri (Mancester Siti) – Vlera në merkato: 110 milionë euro

11 – Lautaro Martinez (Inter) – Vlera në merkato: 110 milionë euro

10 – Viktor Osimhen (Napoli) – Vlera në merkato: 110 milionë euro

9 – Deklan Rajs (Arsenal) – Vlera në merkato: 110 milionë euro

8 – Xhamal Musiala (Bajern Mynih) – Vlera në merkato: 110 milionë euro

7 – Florian Virtc (Bajer Leverkusen) – Vlera në merkato: 110 milionë euro

6 – Fill Foden (Mancester Siti) – Vlera në merkato: 130 milionë euro

5 – Bukayjo Saka (Arsenal) – Vlera në merkato: 130 milionë euro

4 – Vinicius (Real Madrid) – Vlera në merkato: 150 milionë euro

3 – Kilian Mbape (PSG) – Vlera në merkato: 180 milionë euro

2 – Erling Haland (Mancester Siti) – Vlera në merkato: 180 milionë euro

1 – Xhud Bellingam (Real Madrid) – Vlera në merkato: 180 milionë euro

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128