Milan nis kërkimet për sulmues, dy emra në krye të listës

18 Maj 2023, 16:05 / SPORT ALFA PRESS

Milan nis kërkimet për sulmues, dy emra në krye të

Pas eliminimit nga Champions League dhe sezonit që nuk po shkon siç duhet, Milan ka nisur kërkimet për përforcime në repartin e sulmit.

Sipas raportimeve të medieve italiane, “kuqezinjtë” janë duke ndjekur me shumë interes sulmuesin e Liverpool, Roberto Firmino, të cilit i skadon kontrata me “The Reds” në fund të sezonit.

Po ashtu shumë i pëlqyer te Milan është edhe lojtari i Atletico Madrid, Alvaro Morata.

Këta dy janë emrat e preferuar nga “Djalli” që pritet të hidhet menjëherë në sulm për të siguruar shërbimet e njërit prej tyre.

 

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128