Portieri i Barcelonës, Ter Shtegen: Japim gjithçka për këtë fanellë

19 Maj 2024, 12:29 / SPORT ALFA PRESS

Portieri i Barcelonës, Ter Shtegen: Japim gjithçka për

Mark Andre Ter Shtegen ishte një tjetër nga protagonistët e fitores së Barcelonës në Almeria.

Portieri gjerman ka festuar arritjen e legjendës Andoni Zubizarreta duke ruajtur sërish portën të paprekur. Por mbi të gjitha dhe më e rëndësishmja, duke shtuar edhe tri pikë të tjera në renditje për Barcelonën, e cila i afrohet me objektivin e vendit të dytë.

Kështu e theksoi ai për “Barça One” dhe “Esport 3” pas ndeshjes. “Mendoj se në fund kemi bërë edhe një hap për të arritur objektivin minimal dhe të dielën kemi mundësi ta mbyllim. Kemi mundësi ta mbyllim në mënyrë pozitive një vit që ka qenë me shumë ulje-ngritje”, deklaroi portieri gjerman.