Reali Madrid gati ofertën për Harry Kane

18 Mars 2023, 16:02 / SPORT ALFA PRESS

Reali Madrid gati ofertën për Harry Kane

Sipas Daily Mail, Real Madrid është bërë klubi më i fundit që ka shprehur interesimin për sulmuesin anglez të Tottenham, Harry Kane, përpara afatit kalimtar të verës. Los Blancos kanë diskutuar tashmë mundësinë e nënshkrimit të kapitenit të Tre Luanëve këtë vit dhe besojnë se Spurs do të preferonin ta shisnin atë te një klub jo i Ligës Premier sesa një rival vendas.

Nëse Kane nuk nënshkruan një kontratë të re në veri të Londrës, Madridi ka të ngjarë të përpiqet ta nënshkruajë atë në një parakontratë në janar, me synimin që ai të arrijë në kryeqytetin spanjoll si agjent i lirë verën e ardhshme (kontrata e tij ekzistuese me Tottenhamin skadon në qershor 2024).

Sulmuesi 29-vjeçar është shfaqur si objektivi kryesor i Manchester United, me skuadrën e Erik Ten Hag të gatshëm të thyejë rekordin e transferimeve britanike për ta blerë atë, ndërsa Bayern Munich gjithashtu thuhet se është i interesuar për nënshkrimin e tij.