Shkëlqyen në fitoren e Lokomotivës, dy shqiptarë mes më të mirëve në Kroaci

18 Shtator 2023, 18:42 / SPORT ALFA PRESS

Shkëlqyen në fitoren e Lokomotivës, dy shqiptarë mes më

Dy lojtarë shqiptarë në formacionin më të mirë të javës në HNL, kampionati kroat i futbollit.

Indrit Tuci dhe Jon Mersinaj janë përzgjedhur mes më të mirëve të javës së tetë.

Lokomotiva e Zagrebit fitoi 1-0 kundër Rudes, sfidë që u vendos nga eurogoli i Tucit.

Sulmuesi kurbinas ekzekutoi mjeshtërisht një goditje dënimi, duke gjetur golin e parë sezonal në kampionat.

Performanca shumë të mirë në qendër të mbrojtjes zhvilloi edhe Mersinaj për skuadrën kryeqytetase.

 

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128