Tekniku i Lecces beson te Ramadani: Është mjaft energjik, po tregon vazhdimësi

1 Prill 2024, 22:21 / SPORT ALFA PRESS

Tekniku i Lecces beson te Ramadani: Është mjaft energjik, po tregon
Lucca Gotti, trajneri i Lecces, në intervistën e dhënë pas barazimit me Romën, nuk hezitoi të fliste për mesfushorin shqiptar, Ylber Ramadani.

Lexon mirë situatën në mes të fushës dhe ka mjaft energji. Na jap mbështetje të madhe dhe po demonstron vazhdimësi. Sonte pati asnjë rënie në formë gjatë ndeshjes, luajti mirë mirë.” – Tha Lucca Gotti.

Mesfushori i kombëtares shqiptarë është impenjuar në 28 ndeshje në këtë sezon, ku ka realizuar edhe një gol, ndërsa ende nuk ka provuar ende shijen e asistit.

Po ndodh...