VIDEO/ Nuk ka paqe, përplasje mes tifozërive pas derbit të kryeqytetit

3 Dhjetor 2023, 21:56 / SPORT ALFA PRESS

VIDEO/ Nuk ka paqe, përplasje mes tifozërive pas derbit të

Derbi Tirana-Partizani u mbyll  1-1, por vetëm rezultati ishte paqësor.

Në fakt, edhe pas takimit, në tribunat e “Air Albania” ka patur përplasje mes tifozërive, çka ka sjellë ndërhyrjen e menjëhershme të FNSH.

Mësohet se janë shkulur edhe ulëse dhe situata është kthyer në normalitet vetëm pas disa minutash.

Pamje të tilla janë mjaft të shëmtuara dhe nuk i shërbejnë aspak elitës së futbollit shqiptar. Sa i takon takimit, golit të Hasanit iu përgjigj Keko.

Tirana dhe Partizani janë dy nga pretendentët kryesorë për titullin kampion në fund. Se kush do ia dalë mbanë, këtë do e tregojë koha.

 

 

Po ndodh...