Vjen goli i parë në Slloveni, Redi Kasa shënon pas 6 minutave lojë

7 Dhjetor 2023, 22:03 / SPORT ALFA PRESS

Vjen goli i parë në Slloveni, Redi Kasa shënon pas 6 minutave

Ish-sulmuesi i Egnatias, Redi Kasa ka gjetur golin në kampionatin e Sllovenisë.

Atij i mjaftuan vetëm 6 minuta në lojë për ti dhuruar avantazhin ekipit të tij, Olimpija Lubjanës në ndeshjen kundër Bravos.

Kasa u aktivizua në minutën e 70’ dhe në të 76’ shkundi rrjetën e kundështarëve.

Rikujtojmë që sulmuesi u largua nga Egnatia pas një gjysmë sezoni, ku e ndihmoi skuadrën rrogozhinase të kualifikohej në Kupat e Europës dhe të fitonte Kupën e Shqipërisë.

Për sa i përket takimit, gjithçka u mbyll në barazim 1-1 me miqtë që barazuan në minutën e 86-të.