Aksident në Lushnje! “Audi” përplaset me “Benz-in”, një person i lënduar

20 Nëntor 2023, 16:22 / AKTUALITET ALFA PRESS

Aksident në Lushnje! “Audi” përplaset me

Rreth orës 14:00, në fshatin Dushk, automjeti tip “Audi” me drejtuese shtetasen A. H., është përplasur me automjetin tip “Benz” me drejtues shtetasin A. K. dhe me automjetin me drejtues shtetasin S. T.

Si pasojë e përplasjes është dëmtuar pasagjerja në automjetin tip “Audi”, shtetasja Sh. S., 65 vjeçe, e cila ndodhet në spital, në kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.