Dedaj: Vangjush Dako është simbiozë e funksionimit të PS-së me botën e errët të krimit

7 Qershor 2023, 23:40 / AKTUALITET ALFA PRESS

Dedaj: Vangjush Dako është simbiozë e funksionimit të

Gazetari reldar Dedaj e shikon me skepticizëm hetimin e SPAK-ut të ish-kryebashkiakut të Durrësit Vangjush Dako për dy çështje të ndryshme, për tenderin për mbushjen me rënë në plazhin e Currilave, si edhe për ndërtimin e pallatit pa leje në qendër të Durrësit, tendera këto të firmosur në vitin 2007.

Në emisionin “Ora e Betit” në Ora News, Dedaj u shpreh se dyshimi i tij lidhet me faktin se z. Dako është simbioza e funksionimit të Partisë Socialiste sa i përket marrëdhënieve të saj me botën e errët të krimit dhe lidhjeve të interesit.

“Vangjush Dako është simbioza e Partisë Socialiste, dhe ai është numri dy i cili në rolin e tij ka ndikuar në zgjedhjet e zhvilluara në Durrës, dhe Dako përfaqëson dhe botën e errët të Durrësit, mos harrojmë dhe ngjarjen e shumëpërfolur të Lulzim Berishës, me daljen e tij nga burgu.

Pra kjo është formula e pushtetit dhe marrëdhëniet e partisë socialiste me botën e interesave si dhe ato të krimit. Dhe për të kuptuar më shumë se si funksionon PS-ja duhet parë pikërisht rasti i Vangjush Dakos”, u shpreh ndër të tjera gazetari Reldar Dedaj.

 

Po ndodh...

ide

receta Alfa

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128