EMRAT/ Asgjësohen 244 bimë kanabisi në Vlorë, procedohen kryeplaku i fshatit dhe punonjësi i shërbimit pyjor

4 Tetor 2023, 16:27 / AKTUALITET ALFA PRESS

EMRAT/ Asgjësohen 244 bimë kanabisi në Vlorë, procedohen

Policia ka goditur një tjetër rast të kultivimit të drogës në Lukovë. Për këtë arsye u procedua kryetari i fshatit Shënvasil, Kiço Vlashi, ku u gjet droga, dhe punonjësi i shërbimit pyjor, Aleksandro Roshi në këtë zonë, për shpërdorim detyre.

Si rezultat i kontrollit të imtësishëm të territorit në fshatin Shënvasil, në një sipërfaqe toke, u gjetën të kultivuara 244 bimë të dyshuara kanabis, të cilat u asgjësuan me anë të djegies.

Vijon puna intensive për identifikimin dhe kapjen e autorit/ve të kultivimit të bimëve narkotike

ide

Nga Sidi Hasanaj 20:16 IDE

Pa Drama!

Nga Sidi Hasanaj

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128