Emri/ Shiste armë, AMP ndalon punonjësin e policisë në Skrapar, i sekuestrohet një automatik

25 Maj 2023, 13:08 / AKTUALITET ALFA PRESS

Emri/ Shiste armë, AMP ndalon punonjësin e policisë në

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore, e rajonit Fier-Berat, ka ndaluar punonjësin e Policisë së Shtetit, Inspektor Dritan Nano, në Komisariatin e Policisë Skrapar, pasi dyshohet për veprën penale “Mbajtja pa leje, prodhimi i armëve shpërthyese dhe municionit”.

Ndalimi u krye pas denoncimit të një gazetareje, se në qytetin e Çorovodës ky shtetas shiste armë, kundrejt vlerës monetare prej 50 mijë lekësh.

Pas verifikimeve të kryera nga AMP, janë administruar aktet proceduriale si dhe prova materiale, 1 armë zjarri luftarake e fabrikuar, e llojit automatik.

 

Po ndodh...

ide

receta Alfa

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128