Gërryen shtratin e lumit Kalasë, bllokohen dy mjetet e fabrikës së tullave në Sarandë

19 Shtator 2023, 18:47 / AKTUALITET ALFA PRESS

Gërryen shtratin e lumit Kalasë, bllokohen dy mjetet e fabrikës

Dy mjete të Fabrikës së tullave në Krekëz të Sarandës janë bllokuar ditën e sotme nga IKMT, pasi janë kapur në flagrancë duke ushtruar aktivitete të paligjshme në shtratin e lumit Kalasë.

Sipas burimeve bëhet me dije se pas informacioneve të marra në rrugë operative është arritur të zbulohen sot  dy mjete të rënda në tokë bujqësore shtet të ndodhur pranë argjinaturës së lumit Kalasë që punonin  duke marrë baltë për tulla pa dokumentacionet përkatës.

Menjëherë është bërë denoncimi në polici ku kjo e fundit ka shoqëruar drejtuesit e mjeteve të rënda Ermir Thoma dhe Romeo Llolli.

 

Po ndodh...