Horoskopi ditor 28 maj 2023

28 Maj 2023, 08:14 / JETË ALFA PRESS

Horoskopi ditor 28 maj 2023

Dashi

 

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Do të ketë shumë mundësi për të takuar personin e duhur ndaj mos qëndroni në shtëpi. Në punë është më mirë të mos tregoheni shumë debatues, mbani një profil të ulët. Dikush do të përpiqet në çdo mënyrë të vendosë një çelës në punë.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Të dielen në dashuri e gjeni veten duke përjetuar një moment të veçantë dhe ndoshta duhet të zgjidhni mes dy personave. Marrëveshjet e reja vijnë në punë.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Të dielen dielli favorizon ndjenjat dhe madje ajo që dukej si një miqësi e vetme mund të kthehet në diçka më shumë. Një lajm interesant po vjen në punë. Peshoni të mirat dhe të këqijat përpara se të pranoni një punë të re.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Bëni kujdes në dashuri, mund të ndiheni pak të shkëputur nga partneri, por më mirë flisni për këtë. Në punë nuk mungojnë tensionet dhe mund të ketë edhe një debat me kolegët. Mundohuni ndonjëherë të kafshoni gjuhën tuaj dhe të mos thoni gjithçka që mendoni.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Të dielen ka një afinitet të bukur me dikë nga Peshqit edhe nëse shpesh keni vështirësi të kuptoni njëri-tjetrin duke pasur parasysh dallimet e karakterit tuaj. Në punë do të vijnë shumë kënaqësi të mira dhe ju i meritoni të gjitha.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Me personin e duhur në krah mund të bëni shumë. Në punë keni shumë ide që do të kenë sukses. Megjithatë, ju duhet të jeni të mirë për të ditur se si t’i shesni ato në marrëdhëniet me kolegët dhe eprorët. Ju gjithashtu do të jeni në gjendje të rrisni të ardhurat tuaja.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Ju ka ardhur koha për të zyrtarizuar një lidhje që keni kohë që e ndiqni. Është koha për t’u përfshirë në punë. Duhet të riktheheni në lojë dhe të filloni përsëri mirë. Vetëm në këtë mënyrë mund të arrini gjëra të mëdha.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Kjo fundjavë është shumë e bukur për dashurinë dhe nëse jeni beqarë do të keni mundësi të krijoni njohje të reja interesante. Në punë ka vonesa për disa projekte por mos u shqetësoni.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Nëse jeni çift dhe dëshironi të bëni këtë hap përpara, tani është koha e duhur për të bërë plane për të ardhmen. Nga ana tjetër në punë po vijnë lajme të mira. Do t’ju duhet të arrini gjëra të mëdha, por për ta bërë këtë duhet të përveshni mëngët dhe t’i jepni gjithçka.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Nëse jeni në një lidhje për një kohë të gjatë, me siguri ndjeni dëshirën për t’i dhënë një shtysë pasionit tuaj. Në punë së shpejti do të arrini të korrni frytet e angazhimit tuaj.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Sot mund të bëni njohje të reja, ndaj lëreni veten pak më shumë se zakonisht. Në punë, nga ana tjetër, mendoni me kujdes për atë që dëshironi dhe më pas lëvizni në përputhje me rrethanat.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Kjo ditë është ideale për ndjenjat dhe mund të takoni edhe shpirtin tuaj binjak. Në punë jeni në një fazë pasigurie por shumë shpejt do të arrini të bëni gjëra të mëdha. Ju duhet të provoni se nga çfarë jeni krijuar dhe do të arrini të arrini gjëra të mëdha.

Po ndodh...

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128