Pamje të rënda nga vendi i ngjarjes/ Ky është 39 vjeçari shqiptar që u vra nga i moshuari në Greqi

15 Shtator 2023, 15:03 / AKTUALITET ALFA PRESS

Pamje të rënda nga vendi i ngjarjes/ Ky është 39
Greqi- Kalimtarët në rrugën Praxitelous 147 në Pire janë përballur me një pamje të tmerrshme mesditën e sotme pas vrasjes së 39 vjeçarit shqiptar nga një i moshuar me pushkë.

Në fotot e publikuara nga media greke Prothema.gr 39 vjeçarishihet i shtrirë përtokë pas ngjarjes fatale.

Po sipas medieve greke 39 vjeçari ishte babai i tre fëmijëve dhe punonte në parkingun ku ndodhi dhe sherri.

“Tani mbarova me ty’ ka bërtitur 68 vjeçari pasi e ka qëlluar shqiptarin i cili ishte punonjës parkingu.

Dëshmitarët okularë të vrasjes brutale deklaruan se sulmuesi, i cili mësohet se vuante nga probleme psikologjike  i kërkoi viktimës një vend parkimi në parkingun ngjitur.

Pasi u grindën, sulmuesi u ngjit në banesën e tij, mori pushkën e gjuetisë, u kthye në parking dhe qëlloi me gjakftohtësi  39-vjeçarin . 

Ndërkohë, një grua qw banonte nw vendin e ngjarjes dhe  që e ka njohur autorin e moshuar të sulmit v, shprehet se ai shpesh shkaktonte probleme dhe debatonte me fqinjët për arsye të parëndësishme.

Pamje të rënda nga vendi i ngjarjes/ Ky është 39

Pamje të rënda nga vendi i ngjarjes/ Ky është 39

Pamje të rënda nga vendi i ngjarjes/ Ky është 39

Pamje të rënda nga vendi i ngjarjes/ Ky është 39

Po ndodh...

ide

receta Alfa

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128