Parashikimi i motit 6 qershor 2023

6 Qershor 2023, 07:15 / AKTUALITET ALFA PRESS

Parashikimi i motit 6 qershor 2023

Moti do të vijojë të jetë nën ndikim të kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme. Ditët fillojnë me mot të kthjellë e vranësira të cilat do të vijnë në zhvillim në orët e mesditës. Në orët e mesditës dhe kryesisht pasdite vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashreshme me intensitet të ulët përgjatë Ultësirës Perëndimore, ndërsa përgjatë relieveve malore lokalisht reshje shiu në formën e shtrëngatave dhe shoqëruar me shkarkesa elektrike dhe breshër.  

Era do të jetë kryesisht nga veriprëndimi me shpejtësi mesatare deri në 8m/sek.