Parashikimi i motit për sot, 14 shtator 2023

14 Shtator 2023, 07:33 / AKTUALITET ALFA PRESS

Parashikimi i motit për sot, 14 shtator 2023
Vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme. Moti parashikohet me altrenime kthjellimesh si dhe vranësira kalimtare këto kryesisht deri në orët e mesditës e më pas mot përsëri i kthjellët.

Era do të fryjë me shpejtësi mesatatare deri në 5m/sek. Valëzimi në dete pritet të jetë i ulët i forcës 1 ballë.

Temperaturat parashikohen në zonat malore 13 deri 30°C, në zonat e ulëta 11 deri 35°C dhe në zonat bregdetare 16 deri 32°C.

Po ndodh...