Përfshihet nga flakët një banesë në fshatin Bathës të Elbasanit, dyshimet e para

20 Nëntor 2023, 13:04 / AKTUALITET ALFA PRESS

Përfshihet nga flakët një banesë në fshatin Bathës

Një banesë në fshatin Bathës të Elbasanit është përfshirë nga flakët këtë të hënë.

Nga zjarri i rënë në banesën e D.H., 84 vjeçe, njoftoi policia, ka vetëm dëme materiale.

Sipas bluve, dyshohet se banesa u përfshi nga flakët për shkak të një shkëndije në sobën e druve.

Shërbimet e Policisë dhe të zjarrfikëses kanë bërë të mundur shuarjen e zjarrit, ndërsa një hetim ka nisur lidhur me ngjarjen.

NJOFTIMI I POLICISË

Në fshatin Bathës, dyshohet se për shkak të një shkëndije në sobën e druve, ka rënë zjarr në banesën e shtetases D. H., 84 vjeçe. 

Si pasojë e flakëve janë shkaktuar vetëm dëme materiale.  

Shërbimet e Policisë dhe të zjarrfikëses kanë bërë të mundur shuarjen e zjarrit.  

Grupi hetimor vijon punën për dokumentimin ligjor të shkakut të rënies së zjarrit.