Plagosje me armë zjarri në Velipojë

2 Prill 2024, 22:27 / AKTUALITET ALFA PRESS

Plagosje me armë zjarri në Velipojë
Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur këtë mbrëmje në Velipojë.

I plagosur ka mbetur shtetasi E.M. Policia është në vendngjarje. Ende nuk dihen shkaqet e plagosjes.

Paraprakisht dyshohet se plagosja ka ndodhur pas sherrit mes dy komshinjve.

I plagosuri ndodhet në sallën e operacionit.

Njoftimi i policisë:

Shkodër/Informacion paraprak

Rreth orës 21:45, në malin e Kolajve Velipojë, në rrethana ende të paqarta është plagosur me armë zjarri shtetasi Emiljano Paloka, 27 vjeç, banues në fshatin Pulaj-Plazhë, i cili është transportuar për ndihmë mjekësore dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.Shërbimet e Policisë, me marrjen e njoftimit, shkuan menjëherë në vendin e ngjarjes dhe sëbashku me dy grupe të Forcës Kombëtare të Sigurisë Njësia Shkodër po vijojnë krehjen e zonës.

Grupi hetimor në drejtimin e Prokurorisë, vijon punën në vendngjarje për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e autoreve.

 

Po ndodh...