Plani për të shembur banesat e tyre në Bërxullë, 6 familje hipin në tarracë

18 Maj 2024, 11:55 / AKTUALITET ALFA PRESS

Plani për të shembur banesat e tyre në Bërxullë, 6
Teksa sot parashikohet që të shemben 3 banesa në Bërxullë, 6 familjet që preken nga ndërtimi i projektit për autostradën Kashar-Thumanë, janë hedhur në protestë.

IKMT ka shkuar sot në vendin ku do të bëhet shembja, ndërsa në mbështetje të tyre është dhe Policia e Shtetit, konkretisht tek zona e njohur si Ura e Limuthit.

Anëtarë të 6 familjeve që protestojnë kanë hipur në tarracën e një prej banesave në shenjë kundërshtie kundër shembjes. Ata shprehen se nuk janë përfshirë në listën e të dëmshpërblyerve.

 

 

Po ndodh...