Kultivoi kanabis në mes të pyllit, arrestohet i riu në Skrapar

18 Maj 2024, 11:15 / AKTUALITET ALFA PRESS

Kultivoi kanabis në mes të pyllit, arrestohet i riu në Skrapar
Policia ka arrestuar një 27-vjeçar i cili akuzohet se kultivoi kanabis në pyllin e fshatit Rehovë.

Si rezultat i një hetimi proaktiv të ndjekur në bashkëpunim me Prokurorinë e Beratit dhe në vijim të planit operacional mbarëkombëtar të koduar “Territor i pastër”, Komisariati i Policisë Skrapar finalizoi operacionin policor të koduar “Rehova”.

Si rezultat u kap në flagrancë dhe u vu në pranga shtetasi A. B., 27 vjeç, banues në fshatin Rehovë. Gjatë operacionit në këtë fshat, rezultoi se 27-vjeçari kishte përgatitur disa vende në zonën e pyllëzuar, me qëllim kultivimin e bimëve narkotike, si dhe se kishte kultivuar në kubikë dhe në tokë, 287 fidanë cannabisi”, njofton policia.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm, Berat.

 

Po ndodh...