Plan për të vrarë Preng Gjinin, në kërkim Miri i Pojës, Durim Banin donin ta eliminonin…

18 Maj 2024, 11:07 / AKTUALITET ALFA PRESS

Plan për të vrarë Preng Gjinin, në kërkim Miri i
Zbardhen detaje rreth aksionit të SPAK. Gazetarja Klodiana Lala raporton për BalkanWeb se Astrit dhe Aldo Avdylaj, xhaxha e nip, kishin në plan që të vrisnin Durim Bamin. SPAK ka dyshime se Astrit Avdylaj ishte kreu i bandës kriminale.

Ndërkohë, në kërkim është shpallur Fatmir Troplini, i njohur si Miri i Pojës, i cili thuhet se kishte plan për të vrarë Preng Gjinin.

Sakaq, raportohet se për Visin e Pojës ka pasur vetëm urdhër për kontroll dhe jo urdhër-arresti.