Po drejtonte Ferrarin me 200km/orë pas koncertit në Itali, kush është Dj shqiptar që humbi jetën tragjikisht

3 Prill 2024, 10:06 / AKTUALITET ALFA PRESS

Po drejtonte Ferrarin me 200km/orë pas koncertit në Itali, kush

Hysni Qestaj, i njohur për të gjithë si “Dj Style Q”, është Dj shqiptar që humbi jetën në Itali, kur po kthehej në shtëpi, pasi kishte performuar gjithë natën në Jukebox në Sion të Zvicrës.

Ai po udhëtonte me Ferrari GT C4 të bardhë, i cili pas përplasjes mori flakë të dielën e Pashkëve në rrugën Torino-Aosta.

Në sediljen e pasagjerit ishte edhe një grua, e cila gjithashtu vdiq pas aksidentit, e cila ende nuk është identifikuar.

Sipas mediave italiane, shqiptari i Kosovës jetonte në Villeneuve të Zvicrës.

Nga ana tjetër, theksohet se bashkëshortja e Hysni Qestajt ndodhet në Kosovë, së bashku me fëmijët e çiftit përkatësisht 11 dhe 14 vjeç.

 

Po ndodh...