VIDEO/ Qeni në Tiranë ngordhi pasi një grua e hodhi nga kati i 6-të, nesër animalistët në protestë

17 Mars 2023, 21:16 / AKTUALITET ALFA PRESS

VIDEO/ Qeni në Tiranë ngordhi pasi një grua e hodhi nga kati i

Një video e tmerrshme është bërë virale në rrjetet sociale duke prekur kafshëdashës dhe jo vetëm.

Një banore, shikohet tek hedh qenin e saj nga kati i 6-të, ndërkohë që e gjithë ngjarja filmohet nga një tjetër banore e pallatit përballë, e cili i lutet agresores të mos e hedhë.

Pas thirrjeve të shumta të qytetarëve ka ardhur edhe reagimi nga Policia, ku deklaron se ka filluar hetimet për rastin dhe janë referuar materialet në Prokurori për veprën penale "Vrasja me dashje e kafshës së shoqërimit".

Ditën e nesërme, në orën 17:00 animalistët do të organizojnë një protestë simbolike në formë homazhi pranë pallatit ku një grua keqtrajtoi dhe hodhi nga kati i gjashtë një qen, i cili u dërgua në Veterineri, por ngordhi pasi kishte marrë shumë dëmtime, plagë dhe kocka të thyera.

 

 

Po ndodh...

ide

receta Alfa

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128