Rrjedhje gazi tek një karburant në Tiranë, evakuohen banorët, bllokohet qarkullimi

30 Shtator 2023, 12:20 / AKTUALITET ALFA PRESS

Rrjedhje gazi tek një karburant në Tiranë, evakuohen
Policia e Tiranës njoftoi se sot rreth orës 11:35, në rrugën “Sadik Petrela”, në një karburant, është çarë një tub gazi i karburantit. Në vendngjarje shkuan shërbimet e Policisë, të ambulancës dhe të zjarrfikëses dhe teknikët të cilët po punojnë për rregullimin e defektit.

Shërbimet e Policisë kanë evakuuar banorët dhe për çështje sigurie është bllokuar përkohësisht rruga e urës së Shkozës dhe perimetri që ka rrezikshmëri. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes."

Po ndodh...