Shembet mbikalimi i këmbësorëve në Shkodër

3 Shkurt 2023, 13:17 / AKTUALITET ALFA PRESS

Shembet mbikalimi i këmbësorëve në Shkodër

Është shembur pjesërisht mbikalimi i këmbësorëve në vendin e quajtur “Ura e Bahçallëkut” në Shkodër, por fatmirësisht nuk ka asnjë të dëmtuar.

Sipas policisë, në momentin e shembjes nuk ka pasur në lëvizje automjete dhe as këmbësorë. Në vendngjarje janë shërbimet e Policisë dhe shërbimet e zjarrfikëses të cilët po punojnë për hapjen e rrugës.

Shkodër/Informacion paraprak

Rreth orës 12:00, është shembur pjesërisht mbikalimi i këmbësorëve, në vendin e quajtur “Ura e Bahçallëkut”.

Në momentin e shembjes, nuk ka patur në lëvizje automjete dhe as këmbësorë.

Në vendngjarje janë shërbimet e Policisë, shërbimet e zjarrfikëses dhe të Entit Pronar të Rrugës, të cilët po punojnë për hapjen e rrugës.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë, po punon për zbardhjen e shkakut të shembjes së mbikalimit.

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128