U arrestua nga mega-operacioni i SPAK, publikohet fotoja e oficeres së drejtorisë së kufirit

20 Nëntor 2023, 23:10 / AKTUALITET ALFA PRESS

U arrestua nga mega-operacioni i SPAK, publikohet fotoja e oficeres së

Është publikuar fotoja e Jonida Babametos, oficere e drejtorisë së kufirit dhe migracionit e cila është vënë në pranga nga mega-operacioni që SPAK organizoi mbrëmjen e sotme.

Urdhër-arreste janë lëshuar edhe për Erzen Breçanin dhe djali i tij Eralbi Breçanin, të cilët akuzohen për pastrim parash dhe përkrahje të autorit të krimit.  N

ë pranga ka rënë edhe shefi i Krimeve të Komisariatit numër 6 në Tiranë, Dedan Gjoni.

Ndërsa masë arresti është caktuar edhe për Ervin Matën, personin që është përfshirë në vrasjen në zonën e ish Bllokut, ku mbeti viktimë Fabian Gaxha dhe u plagosën dy të tjerë, Ervis Martinaj dhe Eljon Hato.

U arrestua nga mega-operacioni i SPAK, publikohet fotoja e oficeres së

Po ndodh...

ide