Zyrtarja e bashkisë Bulqizë mohon akuzat: Ika nga posti i nënkryetares, nuk përballoja dot volumin e punës!

18 Mars 2023, 16:31 / AKTUALITET ALFA PRESS

Zyrtarja e bashkisë Bulqizë mohon akuzat: Ika nga posti i

Një nga zyrtaret e arrestuara në bashkinë e Bulqizës, për abuzimet me tenderat është dhe Enkelejda Lleshi.

Kjo e fundit tha para togave të zeza sot se nuk ishte më nënkryetare e kësaj bashkie, por kishte dhënë dorëheqje dhe aktualisht punonte në drejtori në këtë institucion. “Kam zbatuar ligjin, nuk kam shkelur asnjëherë detyrën. Kam dhënë dorëheqjen nga nënkryetare dhe punoj në një drejtori në bashki. Nuk e përballoja dot volumin e madh të punës”, tha Lleshi, duke mohuar kështu akuzat se ka lidhje me abuzimet me tenderat, ku pas hekurave u vu dhe kryebashkiaku Lefter Alla. Pavarësisht deklaratave të saj, Lleshi është lënë në masën ‘arrest me burg'.

 

Po ndodh...

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128