Tërmet i fortë në Turqi, sa ishte magnituda

4 Mars 2024, 21:15 / BOTA ALFA PRESS

Tërmet i fortë në Turqi, sa ishte magnituda
Lëkundje të forta tërmeti në Turqi. Tërmeti me magnitudë 4.9 ka pasur si epiqendër Çanakala, duke shkaktuar panik te banorët.

Sipas mediave turke, tërmeti ka rënë rreth orës 20:38 me orën lokale. Tërmeti është ndjerë edhe në provincat përreth si Stamboll, Balıkesir dhe Bursa.

 

ide