Këmbimi valutor 9 shtator/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

9 Shtator 2023, 08:54 / EKONOMI&SOCIALE ALFA PRESS

Këmbimi valutor 9 shtator/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro,
Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do blihet me 99.2 lekë dhe do shitet me 100.4 lekë.

Monedha evropiane sot do blihet me 106.5 lekë dhe do shitet me 107.5 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 110.6 lekë dhe do shitet me 111.8 lekë.

Ndërkohë paundi britanik sot në tregun shqiptar të këmbimit valutor do blihet me 123.2 lekë dhe do shitet me 124.4 lekë.

Po ndodh...

ide

receta Alfa

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128