Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

31 Gusht 2023, 07:56 / EKONOMI&SOCIALE ALFA PRESS

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë
Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do blihet me 98.3 lekë dhe do shitet me 110.2 lekë.

Monedha evropiane euro do blihet me 107.5 lekë dhe do shitet me 108.8 lekë.

Ndërsa franga zvicerane do blihet me 111.5 lekë dhe do shitet me 113 lekë.

Ndërkohë paundi britanik do blihet me 124.2 lekë dhe do shitet me 126 lekë.

Po ndodh...

ide

receta Alfa

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128